تبلیغات
ღ گالری عكس اسبღ - كوچك ترین های جهان

خوب بچه ها من تصمیم گرفتم در مورد حیوانات دیگه هم عكس مطلب بزارم

بچه ها چون تو اینجا امكان نظر دادن نیست پس تو پستای وبلاگ بگید چه طور بود.

خوب بریم سراغ عكسا

1-كوچك‌ترین سگ دنیا

این سگ كه «ساینتالوژی» یا «داكی» نام دارد در ایالت متحده آمریكا، ایالت ماساچوست و شهر چارلستون زندگی می‌كند و كوچك‌ترین سگ دنیا محسوب می‌شود. ساینتالوژی تنها 630 گرم وزن و 12 سانتی‌متر طول دارد.

2-كوچك‌ترین گربه دنیا

كوچك‌ترین گربه دنیا هم اهل ایالات متحده آمریكاست. این گربه «پیبلز» نام دارد و از سر تا دمش به 5/15 سانتی‌متر می‌رسد.

3-كوچك‌ترین ماهی دنیا

ژانویه سال 2006 دانشمندان نوعی ماهی در جنگل‌های انبوه و مردابی اندونزی یافتند كه توانست عنوان كوچك‌ترین ماهی دنیا را به خود اختصاص دهد. این ماهی با اینكه تمام خصوصیات و اندام‌های یك ماهی معمولی را داراست، تنها 9/7 میلی‌متر طول دارد.

4-كوچك‌ترین اسب دنیا

«دختر شستی» یا «تامبلینا» پنج ساله فقط 27 كیلوگرم وزن دارد. این اسب با چهل و سه سانتی‌متر قد كوچك‌ترین اسب دنیا محسوب می‌شود. تامبلینا شاهكار خانم و آقای گاسلینگ است كه از تربیت‌كنندگان مطرح اسب می‌باشند. این زوج معتقدند كه «شستی» آنها با همه اسب كوچولو‌های دنیا فرق دارد و یك پدیده به تمام معناست.

5-كوچك‌ترین پرنده دنیا

كوچك‌ترین پرنده دنیا، پرنده بومی كوباست كه به مرغ مگس‌خوار زنبوری معروف می‌باشد. فكر می‌كنید اندازه این پرنده چقدر است؟ طول این پرنده حدودا 2/6 سانتی‌متر است و وزن آن حداكثر به 6/1 گرم می‌رسد. این پرنده كوچك‌ترین تخم دنیا را می‌گذارد و اندازه آن از ناخن انگشت كوچك شما هم كوچك‌تر است.

6-كوچك‌ترین میمون دنیا

بوزینه كوتوله كوچك‌ترین میمون دنیا به شمار می‌رود. قد این میمون با رسیدن به سن بلوغ جسمی به یازده تا پانزده سانتی‌متر می‌رسد و دم آن هفده تا 22 سانتی‌متر است. این نوع میمون به نرمی می‌دود، می‌پرد، از درخت بالا می‌رود و شیره درختان را می‌مكد. مكمل غذایی آنها مارمولك‌های كوچك، حشرات و میوه است.

خوب بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دریافت کد پرواز حباب ها